بی‌اعتمادی، حباب سکه را حجیم کرد/ کمبود عرضه برگردن صرافی‌ها نیست
۱۳۹۷-۰۳-۲۳
روند قیمت طلا قبل و بعد از نشست فدرال رزرو آمریکا چگونه خواهد بود
۱۳۹۷-۰۳-۲۳

معامله‌گران بورس تهران از آغاز معاملات امروز شاهد خیز دسته‌جمعی نماگرهای منتخب بورسی شدند. بازاری که اکنون پس از بازارهای ارز و سکه و مسکن اکنون پذیرای سرمایه‌ها برای جمع‌آوری سهام شده است.

پرش دسته‌جمعی نماگرهای بورس با ورود نقدینگی  پرش دسته‌جمعی نماگرهای بورس با ورود نقدینگی 601793517669041

 

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، با آغاز معاملات امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷ بورس تهران شاهد معاملات به نسبت پرحجم در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با رشد دسته‌جمعی نماگرهای منتخب بورسی است.

بر اساس این گزارش، تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل قیمت و بازده بورس تهران با افزایش ۲۱۷۲ واحدی به رقم ۹۸ هزار و ۵۵۱ واحد رسیده است. شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۸۸۵ به رقم ۷۱ هزار و ۳۷۵ واحد رسیده که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۷۹۸ واحدی روی عدد ۲۰۲ هزار و ۵۲۱ واحد رسیده است.

به گزارش فارس، تاکنون معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با ۳۰۳ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۲۰۸ واحد، معدنی صنعتی گل‌گهر با ۱۷۶ واحد، پتروشیمی جم با ۱۱۱ واحد و فولاد خوزستان با ۱۰۷ واحد افزایش، تأثیرگذارترین نمادها بر روی شاخص کل بورس تهران بوده‌اند.

از نکات قابل توجه در بورس شاداب امروز صف خرید‌های پایدار در اغلب نمادها و اقبال برای جمع‌آوری سهام گروه خودرویی، فلزات اساسی معدنی، پالایشی، سرب و روی و پتروشیمی‌ها است.

این در حالی است که بازارهای جهانی در حال حاضر در روندی متعادل با معاملاتی کم حجم در دامنه نزولی قیمت‌ها قرار گرفته‌اند.

به گزارش فارس، مطابق با مفروضات اقتصادی پس از افزایش قیمت‌ها در بازار ارز و طلا و همچنین ملک و مستغلات که ناشی از تورم انتظاری از آینده بوده، اکنون همزمان با تعدیل قیمت فروش اغلب کالاها و محصولات شرکت‌های بورسی، به نظر می‌رسد جریان نقدینگی کسب بازدهی از بورس را در دستور کار خود قرار داده است. این وضعیت در حالی است که انتظار می‌رود با مدیریت عرضه و تقاضا در بازار مانع از استراتژی کوتاه‌مدت‌نگری و همچنین مهیا کردن فرصت برای فروشندگان سهام با عرضه‌های کورکورانه حقوقی‌ها شد.

به گزارش فارس، شادابی بازار سهام در حالی است که برخی معامله‌گران تصور می‌کردند با توجه به شوک تحریم‌های انتظاری، بازار سهام هیچ جذابیتی برای سرمایه‌گذاری نخواهد داشت اما یک روز پس از دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی و تکرار تهدیدهای ترامپ در قبال پیمان برجام بازار سهام ایران یکی از جذاب‌ترین بازارها برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *