پیش بینی موسسه سرمایه گذاری ای بی اس از روند قیمت طلا در سال ۲۰۱۶

قیمت طلا به مرز ۱۲۰۰ دلار رسید
۱۳۹۵-۰۳-۰۹
نوسان محدود طلا در بالاترین سطح ۲ هفته گذشته
۱۳۹۵-۰۳-۱۸

پیش بینی موسسه سرمایه گذاری ای بی اس از روند قیمت طلا در سال ۲۰۱۶

به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ای بی اس بر این باورند که روند نزولی قیمت طلا در بازارهای بین المللی کوتاه مدت و موقتی خواهد بود و علت اصلی کاهش قیمت طلا در شرایط کنونی گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا ارزش دلار و کاهش تقاضای سفته بازی برای طلا بوده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه ای بی اس افزودند: گرچه احتمال افت قیمت هر اونس طلا در کوتاه مدت تا ۱۱۵۰ دلار وجود دارد ولی قیمت این فلز گرانبها تا پایان امسال به بیش از ۱۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی در شرایط کنونی به ۱۲۱۳ دلار رسیده است.

موسسه ای بی اس افزود: با توجه به اینکه روند نزولی ارزش دلار احتمالا طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت، پیش بینی می شود که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به سطح ۱۴۰۰ دلاری خواهد رسید.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرد که فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال تنها ۰.۲۵ درصد نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این اقدام نیز در نشست ژوئن یا دسامبر اتفاق خواهد افتاد. فدرال رزرو آمریکا به شدت نگران کاهش رشد اقتصادی جهان است.

فدرال رزرو آمریکا در چنین شرایطی رویکرد محتاطانه ای برای افزایش نرخ بهره خواهد داشت. با توجه به ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص چین ژاپن و اروپا به نظر می رسد که اجرای این سیاست ها در بلند مدت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر رشد قیمت جهانی طلا در ماه های آینده داشته باشد.

گزارش سایت طلا حاکیست، به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه می که قرار است روز جمعه منتشر شود می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

منبع: سایت طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *