کاهش قیمت جهانی طلا در آستانه اعلام نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا

قیمت طلا در کوتاه مدت بین ۱۲۷۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان خواهد بود
۱۳۹۵-۰۳-۲۵
تصمیم فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا را به مرز ۱۳۰۰ دلار رساند
۱۳۹۵-۰۳-۲۶

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا که روز سه شنبه نزدیک به بالاترین سطح در ۶ هفته اخیر رسیده بود، امروز چهارشنبه در حالی که بازارهای بین المللی منتظر اعلام سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا است، با کاهش نسبی مواجه شده است.

بر اساس این گزارش برگزاری همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا نیز تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۸۳ دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به بیش از ۱۲۸۹ دلار رسید که این بالاترین رقم از ۶ می به شمار می رود.

بیانیه نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا قرار است امشب منتشر شود و این بیانیه می تواند تاثیر زیادی بر وضعیت نوسانات ارزش دلار و قیمت جهانی طلا داشته باشد.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شده و این مساله می تواند نشانگر افزایش رشد اقتصادی این کشور باشد.

این در شرایطی است که وزارت کار آمریکا آمارهای ناامید کننده ای را در خصوص وضعیت بازار اشتغال در ماه گذشته منتشر کرده است.

فدرال رزرو آتلانتا نیز پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال به ۲.۸ درصد خواهد رسید.

به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست امروز خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ خواهد کرد.

رای احتمالی مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا نیز می تواند به نگرانی ها نسبت به رکود اقتصادی جهان دامن بزند. این همه پرسی قرار است ۲۳ ژوئن برگزار شود.

به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، سرمایه گذاران بین المللی اعتماد خود به بانکهای مرکزی جهان را از دست داده اند و بار دیگر به بازار طلا روی خواهند آورد.

گزارش سایت طلا حاکیست، نگرانی ها نسبت به وضعیت بریتانیا در اتحادیه اروپا موجب شده است تا ارزش پوند در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح در ۲ ماه اخیر برسد.

میزان ذخایر  طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰.۲۷ درصد افزایش به بیش از ۸۹۸ تن رسیده که این بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۳ میلادی به شمار می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *