تغییر افزایش دارایی سوئیس از دلار به شمش طلا
۱۳۹۷-۰۴-۱۰
افزایش وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا و زعفران
۱۳۹۷-۰۴-۱۰

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از ردگیری شبکه‌ای خبر داد که قصد داشتند ۲۰۰ شمش طلای عیارپایین را در قالب سکه‌های تقلبی و مصنوعات طلا وارد بازار ایران کنند.
کشف ۲۰۰شمش طلا در سلیمانیه عراق پیش از ورود به ایران  کشف ۲۰۰شمش طلا در سلیمانیه عراق پیش از ورود به ایران 406676282071404

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، علی اکبر پوراحمدنژاد،‌ با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی شمش طلای عیارپایین در روزهای اخیر اظهار کرد: به‌دنبال التهاب اخیر بازار به‌خصوص در حوزه طلا و همچنین هجوم تعداد زیادی از افراد غیرحرفه‌ای برای ورود به این بازار و خرید سکه، تعداد قابل توجهی شمش قاچاق عیارپایین که قرار بود برای ضرب سکه‌های تقلبی و یا مصنوعات طلا استفاده شود شناسایی و ضبط شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران افزود: در روزهای اخیر و پس از به دست آمدن سرنخ‌هایی از فعالیت تعدادی از قاچاقچیان طلا، موضوع در دستور کار دستگاه‌های انتظامی و امنیتی قرار گرفت و همکاران ما موفق شدند ۲۰ شمش طلا را که عیار بسیارپایینی داشتند در یکی از استان‌های غربی کشف و ضبط کنند.

پوراحمدنژاد اضافه کرد: همچنین در ردیابی اطلاعاتی بعدی سرنخی از فعالیت اعضای این باند در یکی از استان‌های کشور عراق به دست آمد و با همکاری مشترک ایران و عراق در عملیاتی هماهنگی ۲۰۰ شمش طلا در سلیمانیه عراق کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: این شمش‌های طلا که حاوی شمش‌های پلاتین و طلای زرد با عیار بسیار پایین بودند قرار بود در وضعیت کنونی بازار طلای کشورمان به‌صورت سکه‌های طلا یا مصنوعات ضرب شده و وارد کشور شوند و در صورت ورود این حجم بالای سکه‌های تقلبی و مصنوعات طلای عیارپایین می‌توانست مشکلات بسیاری را برای کسانی که هر سکه‌ای را در قالب سکه واقعی می‌دانند ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *