گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز ارز و طلای پایتخت؛ حباب سکه نترکید / قیمت‌ها بالا رفت

رشد دسته‌جمعی قیمت انواع سکه/سکه طرح جدید ۱۱۰ هزار تومان گران شد
۱۳۹۷-۰۴-۲۶
قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ |استپ وی ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد
۱۳۹۷-۰۴-۲۶
نمایش همه

اقتصادنیوز: پس از آنکه دیروز قیمت‌های ارز وطلا در سراشیبی کاهش قیمت قرار گرفت، برخلاف پیش‌بینی‌ها مبنی بر ادامه روند کاهشی قیمت‌ها با توجه به موعد تحویل سکه‌های پیش‌فروش با سررسید ۳ ماهه، امروز قیمت‌ها دوباره وارد مدار صعودی شد.

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز ارز و طلای پایتخت؛ حباب سکه نترکید / قیمت‌ها بالا رفت  گزارش «اقتصادنیوز» از بازار امروز ارز و طلای پایتخت؛ حباب سکه نترکید / قیمت‌ها بالا رفت 888430423620674

 

به گزارش اقتصادنیوز؛ بسیاری از کارشناسان دیروز پیش‌بینی می‌کردند روند کاهشی قیمت دیروز به ویژه در بازار سکه تداو م یابد و عملا به ابزاری برای تخلیه حباب سکه تبدیل شود. بر اساس همین پیش‌بینی‌ها نرخ بازگشایی بازار نسبت به دیروز کاهشی بود؛ اما با گذر زمان و با توجه به عدم استقبال مردم از تحویل سکه‌هایی که پیش‌خرید کرده‌اند، قیمت‌ها در بازار دوباره در مسیر صعود قرار گرفت.

قیمت سکه بهار آزادی (طرح قدیم) دیروز تا ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان کاهش یافت و امروز با نرخ بازگشایی ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان کار خود را آغاز کرد. این نرخ تا بعدازظهر امروز به ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان رسید.نرخ سکه امامی (طرح جدید) نیز همین روند را طی کرد با این تفاوت که رشد قیمت آن چشمگیر‌تر بود. نرخ ثبت شده در پایان دیروز ۲ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان بود و امروز سکه امامی با نرخ بازگشایی ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان آغاز به کار کرد. و در کمتر از یک ساعت با بیش از ۱۷۰ هزار تومان افزایش قیمت به نرخ ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان رسید.نرخ نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز امروز همین روند را طی کرد. به‌طوری‌که نیم‌سکه امروز به ۱ میلیون و ۳۵۵ هزار تومان و ربع‌سکه به ۷۰۰ هزار تومان رسید.نرخ سکه بهار آزادی تا ۱.۹۱ درصد و نرخ سکه امامی تا ۱.۰۵ درصد نسبت به دیروز رشد قیمت داشته‌اند.

قیمت سکه (تومان)

 

بهار آزادی (طرح قدیم)

امامی (طرح جدید)

 

دوشنبه

سه‌شنبه

دوشنبه

سه‌شنبه

 

۲.۶۱۰.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۲.۷۴۵.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۲.۶۶۰.۰۰۰

۲.۵۹۰.۰۰۰

۲.۸۷۵.۰۰۰

۲.۶۹۸.۰۰۰

 

میزان تغییرات (تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۷۰.۰۰۰

۵۰.۰۰۰

۱۷۷.۰۰۰

۱۳۰.۰۰۰

قیمت انس طلا در بازار جهانی امروز ۱۲۴۳ دلار بود. مثقال طلا در بازار داخلی دیروز به زیر ۱ میلیون تومان رسید و امروز با نرخی بیش از ۱ میلیون و ۲۰ هزار تومان معامله شد. بنابر این گرم طلا نیز دوباره به بیش از ۲۲۰ هزار تومان رسید.

قیمت طلا در بازار داخلی (تومان)

 

مثقال

گرم

 

یکشنبه

دوشنبه

یکشنبه

دوشنبه

 

۹۹۲.۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۲۱۵.۳۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۱.۰۲۶.۰۰۰

۹۹۱.۰۰۰

۲۲۲.۶۰۰

۲۱۵.۰۰۰

 

میزان تغییرات (برای هر گرم به تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۷.۶۰۰

۷.۳۰۰

 

نرخ تمامی ارز‌های رایج نیز مطابق روند بازار سکه دیروز کاهش چشمگیری داشت و امروز با نرخ بازگشایی کمتر از نرخ ثبت شده دیروز کارش را آغاز کرد و تا ساعات میانی روز نرخ‌ها بالا رفت.

مطابق اعلام بانک مرکزی دلار دولتی امروز نسبت به دیروز ۷ تومان افزایش یافت و به نرخ ۴۳۴۲ تومان رسید. نرخ دلار در بازار غیررسمی نیز اندکی افزایش یافت و از نرخ ۷۹۷۰ تومانی دیروز تا ۸۱۱۰ تومان امروز رسید

قیمت یورو در معاملات امروز از نرخ بازگشایی ۹۱۱۰ تومان تا ۹۶۰۰ تومان افزایش یافت. پوند انگلیس هم که صبح امروز ۱۰ هزار و ۲۹۲ تومان بود تا ۱۰ هزار و ۸۴۶ تومان افزایش یافت.

نرخ ارزهای رایج نسبت به نرخ‌های دیروز به‌طور میانگین حدود ۲.۵ درصد افزایش یافته است.

عنوان

قیمت  دوشنبه

قیمت سه‌شنبه

بالاترین

پایین‌ترین

دلار دولتی

۴.۳۳۵

۴.۳۴۲

۴.۳۴۲

دلار در بازار غیررسمی

۷.۹۷۰

۸.۰۰۰

۸.۱۱۰

یورو

۹.۲۶۶

۹.۶۰۳

۹.۱۱۰

پوند انگلیس

۱۰.۴۷۱

۱۰.۸۴۶

۱۰.۲۹۲

درهم امارات

۲.۱۵۴

۲.۲۲۸

۲.۱۱۴

دینار کویت

۲۶.۲۵۸

۲۷.۱۳۱

۲۵.۷۴۵

فرانک سوئیس

۷.۹۳۶

۸.۲۲۵

۸.۱۶۴

لیر ترکیه

۱.۶۳۸

۱.۶۹۲

۱.۶۰۳

یوان چین

۱.۱۸۳

۱.۲۲۵

۱.۱۶۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *