گزارش جدید صندوق بین المللی پول تاثیری بر قیمت طلا نخواهد داشت

حضور فعال شرکت زرین و سایت طلا در نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان / ارائه تخفیف محصولات زرین بمناسبت این نمایشگاه
۱۳۹۵-۰۴-۳۱
نمایش اقتصاد مقاومتی از ویژگی های مهم نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان است
۱۳۹۵-۰۴-۳۱
نمایش همه

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهان امسال به کمتر از ۳.۱ درصد و سال آینده نیز به کمتر از ۳.۴ درصد خواهد رسید. این ارقام نسبت به گزارش قبلی صندوق ۰.۱ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش مهمترین عامل موثر بر کاهش رشد اقتصادی جهان طی ماه های آینده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد بود. مائوریس اوبسفلد اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول تاکید کرد: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هم اکنون مهمترین نگرانی به شمار می رود.

وی افزود: به نظر من تبعات و نگرانی های مربوط به برگزیت بیشترین تاثیر را بر قیمت جهانی طلا و بازارهای مالی خواهد داشت. به نظر می رسد تاثیرات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بر اقتصاد جهانی به تدریج نمایان خواهد شد. تشدید نااطمینانی سیاسی و اقتصادی مهمترین تاثیر منفی برگزیت خواهد بود.

این مساله می تواند تاثیرات زیادی بر نوسانات بازارهای مالی و کالاهای مختلف داشته باشد. صندوق بین المللی پول در این گزارش پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی بریتانیا امسال به ۱.۷ درصد خواهد رسید که نسبت به گزارش قبلی ۰.۲ درصد کاهش داشته است. این رقم برای سال آینده نیز به ۱.۳ درصد کاهش خواهد یافت.

رشد اقتصادی آمریکا نیز امسال بدون تغییر نسبت به گزارش قبلی صندوق به ۲.۲ درصد خواهد رسید. به نظر می رسد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روشن شدن نتایج آن نیز می تواند عامل مهم و تاثیرگذاری بر قیمت جهانی طلا باشد.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات آمریکا تاثیر چندانی بر روند نوسانات بازارهای بین المللی نخواهد داشت و این نامزد دموکرات بخش زیادی از سیاست های اقتصادی و مالی دوره باراک اوباما را ادامه خواهد داد.

ولی پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه می تواند سیاست های اقتصادی و پولی آمریکا را به طور اساسی تغییر دهد و نگرانی ها و نااطمینانی های مربوط به سیاست های ترامپ به خصوص در عرصه بین المللی می تواند موجب نوسانات زیادی در بازارهای بین المللی شود. این مساله در نهایت می تواند به نفع قیمت جهانی طلا باشد.a

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *